Z ławy obrońcy i kibica (64) Niechaj pech nas opuści.

W sobotę i niedzielę odbył się Memoriał im. Romana Wysockiego. Wyniki są mniej ważne, gdyż wszyscy trenerzy traktowali mecze jako formę przygotowań do rozgrywek, a równocześnie była to okazja zaprezentowania drużyny ENERGA KOTWICA Kołobrzeg.

 

Pierwszy mecz pomiędzy Spójnią Stargard a King Wilki Morskie był interesujący dla kołobrzeskich kibiców, bo w Spójni występowali Bręk i Raczyński, a w Wilkach Kikowski, Diduszko i Harris. Dobrze by było, gdybyśmy choć jednego z nich na powrót zobaczyli w biało-niebieskich barwach. Wiem, że trwały rozmowy z Dawidem Bręk, ale niestety w chwili obecnej nie stać nas na tego zawodnika. Spójnia Stargard dysponuje zdecydowanie wyższym budżetem. King Wilki Morskie wygrały mecz 81:73,  Paweł Kikowski zdobył 13 pkt, a Harris 8 pkt.

Po tym meczu odbyła się oficjalna prezentacja składu ENERGII KOTWICY Kołobrzeg. O nowych zawodnikach pisałem w poprzednim felietonie [przeczytaj]. Przed meczem miałem obawy, że na tym etapie przygotowań wysoko przegramy z AZS Koszalin. Pierwsza połowa nie była najlepsza, bo przegraliśmy ją 17 pkt. Trzecia kwarta była wyrównana, a pod koniec meczu ENERGA KOTWICA udowodniła, że tkwi w niej spory potencjał. Na niespełna trzy minuty przed końcem spotkania przegrywaliśmy jedynie trzema punktami i byliśmy w posiadaniu piłki. Niestety kilka naszych strat spowodowało, że AZS obronił swoją przewagę i ostatecznie wygrał 79:72.

Patrząc z pozycji kibica wszyscy zawodnicy grali na przyzwoitym poziomie, ale w mojej ocenie zdecydowanie pozytywnie wyróżniał się Gracjan Dobriański i Paweł Dzierżak. W porównaniu do poprzedniego sezonu zrobili oni znaczne postępy. Gracjan pokazał się zawodnikiem bardzo walecznym i pomysłowym w swoich akcjach. Paweł Dzierżak wydoroślał i okrzepł. W sobotę grał pewnie i był prawdziwym przywódcą drużyny. Mam nadzieję, że forma obu panów, jak i pozostałych graczy będzie tylko wzrastała.

W meczu z powodu kontuzji nie wystąpił Patryk Przyborowski. Miejmy nadzieję, że za dwa tygodnie na inaugurację w Kołobrzegu będzie już gotowy do gry. W czasie meczu z AZS  byliśmy świadkami kontuzji Dawida Mieczkowskiego. W chwili obecnej nie wiadomo jeszcze co się stało. Życzę Dawidowi, aby nie było to nic groźnego, a zespołowi aby jak najszybciej kapitan powrócił do swojej drużyny i pech już nas omijał.

Poczynając od 15 września w biurze klubu w Hali Milenium będą w sprzedaży karnety na cały sezon obejmujący 17 spotkań w cenie 140 zł (normalny) i 70 zł (ulgowy). Kupno karnetu to nie tylko zapewnienie sobie dobrego miejsca na widowni, ale również finansowe wsparcie klubu.

Z kronikarskiego obowiązku dodam, że Memoriał wygrała drużyna ze Szczecina pokonując w finale AZS Koszalin, a walka o trzecie miejsce zakończyła się zwycięstwem Spójni Stargard. Wprawdzie zanotowaliśmy dwie porażki, ale najważniejsze są rozgrywki ligowe. Przypominam więc, że rozpoczynamy 23 września 2017 roku w sobotę o godzinie 1800 w Hali Milenium w Kołobrzegu meczem z Biofarmem Basket Poznań.

Kto wygra mecz? – Kotwica!

Edward Stępień

Napisane przez:

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.