17. Antoni Piotr Maksymowicz

Antoni Piotr Maksymowicz – ur. 24 stycznia 1948 r. w Ustroniu Morskim, syn. Piotra, pochodzenia chłopskiego, wywodzi się z rodziny o tradycjach niepodległościowych. Ojciec był w AK w wywiadzie oddziału gen. Leopolda Okulickiego „Niedźwiadka”.

Ukończył w 1967 r. Liceum Ogólnokształcące w Kołobrzegu i w 1980 r. Policealne Studium Zawodowe w Koszalinie o specjalności technik BHP.

Pracował w Radzie Powiatowej Ludowych Zespołów Sportowych, a od 1974 r.
w Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Kołobrzegu jako kierownik działu administracji, a następnie  kierownik handlowy.

Współzałożyciel Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w swoim zakładzie pracy. Przy organizacji współdziałał z Januszem Grudnikiem i Sławojem Kiginą. Do „Solidarności” wstąpili wszyscy pracownicy (100%). Wybrany został wiceprzewodniczącym Komisji Zakładowej oraz delegatem do reprezentowania Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w MKZ-cie Kołobrzeg. Działał na rzecz związku jako ekspert w sprawach BHP. Uzyskał mandat delegata na I Zjazd Regionu „Pobrzeże” NSZZ „Solidarność” w Koszalinie i wybrany został na tym zjeździe członkiem Zarządu Regionu na kadencję od 25 lipca 1981 r. do 25 lipca 1983 r. W Zarządzie Regionu również pełnił rolę eksperta związku zawodowego ds. BHP. Uczestniczył w dyżurach w MKZ-cie Kołobrzeg i zajmował się drukowaniem pism i ulotek.

Posiada odznakę Zasłużony Dla Rozwoju Województwa Koszalińskiego.

Napisane przez:

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.